Milletvekili Açıkgöz'den 'Hemşireler Haftası' Mesajı

Milletvekili Açıkgöz'den 'Hemşireler Haftası' Mesajı

Milletvekili Açıkgöz'den 'Hemşireler Haftası' Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası nedeniyle kutlama mesaj yayınladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, "İnsana sevgi, ilgi, şevkat, titizlik, hoşgörü ve sabırla hizmet sunan, büyük fedakarlıklarla bu kutsal mesleklerini yerine getirmekte olan tüm hemşirelerimizin ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim." dedi.

Milletvekili Açıkgöz, ülkemiz ve tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan Korona virüs(Covit-19) hastalığının tedavisi kapsamında hemşirelerimizin çok büyük rolü olduğunu belirterek şunları söyledi; “Hemşirelik insan sevgisiyle dolu, yoğun çalışma şartlarını gerektiren, özveri ve sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir, diğer mesleklerden ayıran özelliği ise sevgi ve saygıya dayanmasıdır. İnsan hayatıyla uğraşan Hemşirelik Mesleği; din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak ve sürdürmek için çalışır. Hemşireler haftası vesilesiyle bir kez daha tüm sağlık çalışanlarımıza ve hemşirelerimize bu zorlu süreçte fedakârca yaptıkları hizmetlerden dolayı şükranlarımı sunuyorum.  Sağlık kuruluşlarımızda fedakarca görevini sürdüren tüm hemşirelerimizin İnsanın en kıymetli varlığı olan sağlığın kazandırılmasında ve sürdürülmesinde üstlendikleri rol şüphesiz çok önemlidir. İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz gayretle mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin haftasını kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”