Gülşehir'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlandı

Gülşehir'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlandı

Gülşehir'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlandı

15 Temmuz 2016'da FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi kahraman milletimiz tarafından bertaraf edilmiştir. Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz günü, 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanununda 25.10.2016 tarihinde yapılan değişiklikle Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir.
15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla Gülşehir'de de coşku ile kutlandı.

Kutlamalara şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek başlandı.Gülşehir Belediyesi önünde açılan anı defterine vatandaşlarımız duygularını dile getiren yazılar yazdılar.Camilerimizde mevlüt okundu.Kurşunlu Cami ve park içerisinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı resim sergisi ziyarete açıldı.

Final olarak vatandaşlarımızın yoğun katılımı ile yürüyüş düzenlendi.Yürüyüşün ardından,Gülşehir Kaymakamı Ahmet Kavanoz ve Belediye Başkanı Fatih Çiftçi,günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını gerçekleştirerek,etkinlikler tamamlandı.