Davet edildi, icabet edilmedi!

Davet edildi, icabet edilmedi

Davet edildi, icabet edilmedi!

Kültür ve turizm bakan yardımcısı Misbah Demircan Nevşehir'i ziyaret etti.

Demircan'ın Nevşehir ziyareti esnasında Gülşehir Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneğince, Gülşehire davet edildi.

Ancak Demircan bu davete icabet etmeden Nevşehir'de ayrıldı.

Derneğin konu ile ilgili haberi...... 

"Dernek Sekreterimiz İbrahim Selvi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Misbah Demircan'ın Nevşehir ziyaretlerinde ilçemize uğraması girişimlerinde bulundu.

Nevşehir'e incelemelerde bulunmak üzere gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Misbah Demircan'ı, bakanlığı ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü arayarak Gülşehir'e davet eden dernek sekreterimiz İbrahim Selvi, teklifine olumlu yanıt verilmediğini ve bakan yardımcısının ilçemize uğramadan Nevşehir'den ayrıldığını söyledi. 

Nevşehir'i ziyaret için dün gelen Misbah Demircan, Valiliği ziyaret edip Vali İlhami Aktaş ile görüştü. Oradan Nevşehir Belediyesine geçen Misbah Demircan, Belediye Başkanı Rasim Arı tarafından karşılanarak, Nevşehir Kalesi ve çevresinde uygulanan kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan yer altı tarihi yerleşimindeki çalışmaları inceledi.

Kurşunlu Cami Külliyesi ve İl Halk Kütüphanesinde de incelemelerde bulunan Misbah Demircan'a Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Vakıflar Bölge Müdürü Murat Seçilir ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici eşlik etti."